Всеукраїнський науковий проект «Гардаріка»

Logotip_Ntsa

Громадська організація «НТ Атенеум» та Наукове товариство студентів та аспірантів історичного факультету Київського національного університету запрошують всіх небайдужих долучитися до всеукраїнського конкурсу науково-популярних статей «Гардаріка». До участі в конкурсі запрошуються студенти, аспіранти, вчені, а також всі любителі історії.

logo2


Метою проекту є створення історії містечок України. Так, саме їх! Не великих міст, де вивчена історія не те що кожної вулиці – кожного будинку, а саме містечок.
Постанова ВУЦВК від 28 жовтня 1925 року скасувала термін «містечко» для означення нижчої ланки міських поселень. Його було замінено на «селище міського типу» — уніфіковану назву для території всього СРСР. Деякі містечка отримали з часом статус міста, інші перейшли до категорії селищ або навіть сіл.
Вони різні й, водночас, подібні. Ті, що загубилися між Карпатських гір, і ті, що розкинулися в степах Херсонщини; ті, що ховаються в лісах Чернігівщини, і ті, що гріються в сонячному Криму. Вони тихі й спокійні. Там знаєш кожну вулицю й усіх сусідів. Там відчуваєш, як сповільнюється час і зникає метушня. Такі містечка прокидаються рано, але ще раніше засинають. Вони всі схожі, але в кожного з них є свій дух і своя історія. Кожне з них неповторне, і кожне має що розповісти про себе. Станьте голосом свого містечка!
Проект має краєзнавчий характер і покликаний «оживити» історію такої багато чисельної категорії населених пунктів нашої Батьківщини, як містечка. 
Учасникам конкурсу ми пропонуємо написати історичну роботу, яка присвячена будь якому містечку України (тобто населеному пункту, що історично відносився до такого означення, в сучасній системі адміністративно-територіального устрою України це може бути місто, селище міського типу чи навіть село). Це може бути як огляд загальної історії містечка, так і опис одного з її епізодів, як історія якоїсь історичної пам’ятки, так і життєпис видатного діяча. Варіації тем для дослідника не обмежені.
Вимоги до оформлення:
Об’єм статті до 10-15 сторінок А4.
У кінці статті в алфавітному порядку надається список використаних джерел та літератури.
На початку статті, у правому верхньому куті друкується ім’я та прізвище автора, далі по центру назва статті.
Окремо надсилається файл з відомостями про автора.
14 кегель, Times New Roman, інтервал 1,5, вирівнювання по ширині.
Текст статті для участі необхідно надсилати на електронну адресу gardarika@athenaeum.org.ua з позначкою теми «конкурс» до 15 вересня 2014 року.

Критерії оцінки статей:
Логічність і послідовність викладення матеріалу.
Цікавість статті і уміння автора писати просто про складне.
Широта джерельної бази.
Незвичність і оригінальність дослідження і подання матеріалу.
Автентичність тексту.
Найкращі статті будуть опубліковані окремим виданням. Переможці отримають пам’ятні призи.
Якщо в Вас виникли питання з приводу участі в проекті надсилайте листа на пошту gardarika@athenaeum.org.ua

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *