Всеукраїнський Фестиваль науки

Всеукраїнський Фестиваль науки

dcf5191c1f

Всеукраїнський фестиваль науки ­ – це масштабний загальнодержавний проект з популяризації науки в суспільстві, засновником якого у 2007 році стала Національна академія наук України. Одним з найважливіших, пріоритетних завдань НАН України є підготовка висококваліфікованих, творчо мислячих молодих фахівців, здатних забезпечити інноваційну спрямованість і сталий розвиток економіки країни, продовжити кращі традиції вітчизняної прикладної та фундаментальної науки.

В організації та проведенні всеукраїнського фестивалю науки разом з Національною академією наук України беруть участь Міністерство освіти і науки; Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації; галузеві академії наук України.

Наука – це джерело розвитку. Наука, технології та інновації є основою економіки, заснованої на знаннях. Вагомим фактором розвитку науки і технологій та стимулювання інноваційного розвитку економіки є пропаганда науки в суспільстві. Фестивалі науки сьогодні є найкращим світовим форматом популяризації науки.

Спираючись на свої знання та досвід, ми прагнемо внести свій вагомий вклад у налагодження ефективної взаємодії між наукою і суспільством, сприяти залученню талановитої молоді до науки.

Ми прагнемо інформувати суспільство про досягнення світової та вітчизняної науки, зрозуміло та дохідливо розповісти людям, що і як досліджують вчені, як наукові розробки покращують якість життя, які можливості дає людині сучасна наука.

Життя є багатшим для особистості, розум якої підготовлений до точного та ясного мислення, яка набула ґрунтовних знань про природу і суспільство, естетичних і соціальних навичок та навчилася їх використовувати. Ми шукаємо шляхи формування і розвитку стійкого прагнення до безперервного навчання та самовдосконалення, самоповаги та усвідомлення власного потенціалу у нашої молоді.

Наша головна мета – пропаганда науки у суспільстві. Ми намагаємось зробити науку доступною для людей будь-якого віку. Розширюючи масштаби та вдосконалюючи методи проведення фестивалю, ми намагаємось популяризувати наукове знання в суспільстві, сприяти формуванню позитивного ставлення до науки, викликати інтерес та повагу до науки з раннього віку, підвищити престиж професії вченого та викладача в суспільстві.

Головними нашими цінностями є

  • високий професіоналізм, досвід та відданість справі наших вчених;
  • талант та цілеспрямованість української молоді;
  • наша відданість державі та велике бажання працювати для покращення життя людей та прагнення зробити все можливе, щоб Україна зайняла гідне місце у глобальній економіці.

Фестивалі науки є ефективною, сучасною, інтерактивною формою спілкування науковців з громадськістю. Фестиваль науки – це свято, яке демонструє досягнення науки і техніки.

Сучасна концепція фестивалю науки походить з Великої Британії. Успіх фестивалів науки там започаткував в фестивальний рух у всьому світі. У 2001 році з метою сприяння активізації діалогу між науковою спільнотою, засобами масової інформації та громадськістю була створена Європейська асоціація наукових заходів EUSCEA (European Science Events Association). Сьогодні її членами є понад 100 організацій з 36 країн світу. У 2008 році НАН України стала членом цієї міжнародної організації.

Врахувавши світовий досвід, наш фестиваль посів гідне місце в сім’ї європейських та світових фестивалів науки. Участь у роботі фестивалю провідних вузів, науково-дослідних інститутів, державних наукових центрів і музеїв дає можливість не тільки продемонструвати нові досягнення та інтелектуальний потенціал вчених і фахівців, але й продовжити творчу роботу з інтеграції наукової та освітньої діяльності.

Фестиваль науки відкритий і доступний для всіх і для кожного. Люди будь-якого віку можуть взяти участь в інтерактивних заходах фестивалю, власноруч доторкнутися до науки. Але найбільшу увагу ми приділяємо, звичайно, нашім дітям та молоді.

Фестиваль науки постійно прагне знайти нові способи спілкування з громадськістю. Під час фестивалю проводиться велика кількість заходів по всій Україні, розрахованих на різні категорії учасників: дні відкритих дверей в академічних установах і вищих навчальних заходах, виступи провідних вчених з популярними лекціями, екскурсії до лабораторій та музеїв, круглі столи, виставки, презентації інноваційних розробок, демонстрації науково-популярних фільмів, інтерактивні фізичні шоу, наукові кафе, наукові пікніки, науковий театр, тощо Зміст цих заходів охоплює всі дисципліни, від соціальних і гуманітарних наук до природознавства.

Формат Фестивалю створює чудові можливості для популяризації науки в державі, сприяє підвищенню престижу науки у суспільстві. Незважаючи на свою молодість, цей чудовий форум, який став доброю традицією, збирає талановитих вчених з усіх кінців нашої країни. Їхня мета –дохідливою мовою розповісти суспільству, чим займаються вчені, як науковий пошук покращує якість життя, які перспективи він відчиняє сучасній людині. В усіх країнах фестивалі науки орієнтовані, перш за все, на молодь. І дуже важливо, що багато заходів проводиться не тільки для студентів і школярів, а також для дітей молодшого віку. Таким чином, фестиваль науки сприяє формуванню інтелекту, стимулює інтерес до пізнання світу, викликає повагу до науки.

Фестиваль науки проводиться в Києві, у всіх обласних центрах України, багатьох районних центрах та навіть у селах.

Ми співпрацюємо з посольствами, громадськими і культурними організаціями з метою демонстрації передових досягнення світової науки, а також для обміну ідеями, концепціями та досвідом щодо пропаганди науки в суспільстві.

Партнерами НАН України з організації та проведення Всеукраїнського фестивалю науки вже традиційно є Британська Рада, Посольство Французької Республіки в Україні, Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Французький культурний центр, Інститут Франції, Німецька служба академічних обмінів DAAD.

Спільно з іноземними партнерами вперше в Україні було проведено «науковий пікнік», «науковий театр», «парадокс-шоу» та «наукові кафе».

Успішне проведення Всеукраїнських фестивалів науки продемонструвало корисність таких заходів. Діти та молодь потребують знань і експериментів, навчання і відкриттів через спілкування з науковцями, навчальні програми.

Наш фестиваль вже має свою історію і з кожним роком згуртовує навколо себе дедалі більше молоді, яка прагне пізнавати нове, цікавиться тим, як побудований та розвивається світ. Фестиваль знайомить людей з тими, кому вони зобов’язані науково-технічним прогресом. Ми допомагаємо формуванню в Україні середовища, сприятливого для результативних наукових колективів. Ми розвиваємо діалог між науковим співтовариством, державою та суспільством. Ми підтримуємо тих, хто будує суспільство знань. Ми завжди в пошуку нових форм і методів взаємодії з суспільством. Саме в цьому запорука нашого успіху та прогресу.

Успішне проведення Всеукраїнських фестивалів науки демонструє великий інтерес громадськості до таких форумів та актуальність і значущість популяризації науки для розвитку суспільства. З кожним роком кількість учасників і гостей Фестивалю зростає. Це об’єктивно свідчить про підвищення інтересу до науки в українському суспільстві.

Фестиваль науки – це свято для всіх. Світ знань не має меж, і перемоги вчених були і ще будуть предметом нашої національної гордості. Наука має стати локомотивом, який дасть можливість нашій державі зайняти гідне місце у глобальній економіці та в соціогуманітарній сфері, гарантувати національну безпеку.

Детальніше на сайті: http://festival.nas.gov.ua/

Всеукраїнський Фестиваль науки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *