„Шевченко. Матриця. Перезавантаження”.

21 березня 2014 року Чорноморський державний університет імені Петра Могили за підтримки Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України до 200-ліття від дня народження Т. Шевченка проводить Всеукраїнську наукову конференцію „Шевченко. Матриця. Перезавантаження”.

21785s

Що таке Шевченко як матриця? Це і символ національного життя, і наріжний камінь українського культурного й літературного канону. Але чи є він матрицею, чи не перетворюємо ми його на набір клішованих образів, які знищують його як людину і митця? Оскільки ми не можемо мислити поза матрицями, єдиний спосіб дістатися справжнього Шевченка – здійснювати перезавантаження матриць час від часу, аби звільнити наше мислення та літературну рецепцію від негативної інерції, що накопичується внаслідок повторення загальних місць. Саме на таке «перезавантаження» й зорієнтовано конференцію, присвячену 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Запрошуємо до участі всіх охочих і небайдужих.

 

До обговорення пропонуються такі теми:

–         Літературні та не-літературні міфи навколо Т. Шевченка

–         Зміна рецептивної традиції та місце Т. Шевченка в сучасному літературному каноні

–         Постать і творчість Т. Шевченка в аудіовізуальних мистецтвах

–         Феномен шевченківського кітчу

–         Шевченко як сюжет української літератури

 

Для участі в конференції необхідно надіслати доповідь за одним із запропонованих напрямків та інформацію про автора (прізвище, ім’я, по-батькові, науковий ступінь та звання, місце роботи чи навчання, поштова адреса, контактний телефон, e-mail, а також коло наукових зацікавлень)

до 20 лютого 2014 р. за адресою:

54003, м. Миколаїв

вул. 68 Десантників, 10, кімн. 11-207

деканат Інституту філології ЧДУ

Лебединцевій Наталії Михайлівні

телефони: (0512) 76-85-67, 8-097-564-06-01

e-mail: nlebedintseva@yahoo.com

Матеріали конференції будуть опубліковані у фаховому збірнику «Наукові праці: Науково-методичний журнал. – Філологія. Літературознавство» ЧДУ ім. П. Могили (збірник затверджено як фаховий постановою президії ВАК України від 1 липня 2010 р. № 1-05/5).

Інфолист: Info_Shevchenko_Mykolayiv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *