Книжковий Арсенал

Книжковий Арсенал

Книжковий Арсенал

8 квітня у Мистецькому Арсеналі відкриється ІV Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — найбільша подія в Україні, що об’єднує літературу і мистецтво. Книжковий Арсенал має на меті створення актуального культурного контексту для книговидання і читання, та пропонує широкий вибір художньої, дитячої, non-fiction і мистецької літератури. 

У програмі Книжкового Арсеналу:

• книжкова виставка-ярмарок за участю більш ніж 150 провідних видавництв та міжнародних партнерів
• понад 200 подій, 30 відомих письменників, впливових літературних діячів та інтелектуалів із 10 країн у міжнародній літературній програмі
• виставка Вадима Меллера — видатного українського художника-авангардиста першої половини ХХ сторіччя
• «Мистецтво книги» — спеціальна програма друкарських майстерень, міжнародних виставок ілюстрації та графіки, art book, стародруків та рідкісних видань
• секція мальованих історій та графічної прози, ярмарок коміксів
• «Арсенал Ідей» — велика інтерактивна програма для великих і малих дітей
• благодійний збір книжок для дітей, позбавлених батьківської опіки, дитячих лікарень та реабілітаційних центрів, хоспісів
• поетичні читання та перекладацькі майстерні
• Ніч Книжкового Арсеналу — Ніч Філософії
• Фестиваль нової музики — спеціальна вечірня програма спільно з агенцією «Ухо», вісім концертів відомих на весь світ сучасних композиторів і виконавців із Франції, України, Росії, Австрії, Бельгії, Великобританії, Німеччини.

Цьогорічний Книжковий Арсенал невипадково розпочинається разом із улюбленою киянами Французькою Весною, адже вперше фестиваль вітає Почесного Гостя – ФРАНЦІЮ – країну, з якою Україну пов’язує чимало мистецьких та літературних традицій, фігур, історій та ідей. За підтримки Французького Інституту в Україні на Книжковий Арсенал завітають близько 10 письменників. 

Зокрема, приїдуть презентувати свої романи, нещодавно видані українською мовою: Давід Фонкінос, що входить у п’ятірку найпопулярніших сучасних французьких письменників за версією Le Figaro, автор бестселерів «Ніжність» (екранізований із Одрі Тоту у головній ролі) та «Наші розставання» («Нора-Друк», 2014); П’єр Ассулін — член Гонкурівської академії, оглядач газети LeMonde та колишній головний редактор журналу Lire, автор біографічних досліджень та історичних романів, зокрема «Портрету», виданого українською «Фоліо»; Жерар де Кортанз — кавалер Почесного Легіону, керівник серії Folio Biographies у найбільшому французькому видавництві Gallimard, президент літературної премії імені Моне Фестивалю Європейських літератур у місті Коньяк, автор більш ніж 40 романів, серед яких «Індиго», що зараз готується до друку в Україні.

Також у Книжковому Арсеналі візьмуть участь ще близько 20 спеціальних гостей із Австрії, Німеччини, Швейцарії, Чехії, Польщі, Білорусі, Росії та інших країн. Зокрема, ми очікуємо Адольфа Мушга — одного із найвідоміших у світі швейцарських письменників, члена правління Берлінсько-Браденбурзької Академії наук, колишнього президента Академії мистецтв у Берліні; Юдіт Германн — популярну німецьку письменницю, котру критики одностайно визнають «голосом покоління 2000-х»; Катю Петровську – лауреатку однієї із найбільш престижних у світі літературних нагород – премії Інгеборг Бахман; Мартіна Поллака — відомого австрійського письменника, куратора програми «Транзит» Ляйпцизького книжкового ярмарку; та багатьох інших цікавих авторів.

Повний список гостей буде оголошено до кінця лютого. Партнери міжнародної програми: Французький Інститут, Австрійський культурний форум, Посольство Швейцарії, Гете-Інститут в Україні, Чеський Центр та Польський Інститут у Києві.

Українська літературна програма «Книжкового Арсеналу» 2014 року матиме декілька важливих особливостей. Передусім, це освітня програма лекторію, фокус не лише на нових виданнях, але й на передпрем’єрних презентаціях книжок, низка дискусій про літературні тенденції та проблеми, що вималювались протягом 2013-2014 року. Зокрема, частину програми буде присвячено темі взаємин письменника та держави, політики, ідеології, цензури, громадських зрушень тощо. Крім того, Книжковий Арсенал продовжить формат публічних подіумних інтерв’ю, який набув значної популярності у минулі роки, коли діалоги Юрія Андруховича і Тараса Прохаська, Любка Дереша та Юрія Іздрика, Сергія Жадана та Ірени Карпи, Оксани Забужко та Ігора Померанцева, Віктора Неборака та Івана Малковича, Андрія Курковата Юрія Винничука, Олександра Ройтбурда та Бориса Херсонського збирали повні зали слухачів. Цього року на фестивалі також буде подібна «програма-в-програмі», але з посиленим медійним акцентом: письменники розмовлятимуть з авторитетними журналістами.

Свої пропозиції щодо участі у програмі фестивалю, будь ласка, надсилайте на адресу arsenal.program@gmail.com
Ользі Жук, куратору проекту Книжкового Арсеналу та
Ірині Славінській, куратору української літературної програми фестивалю.

Деталі на сайті: http://lovi-moment.com.ua/u-kvitni-vidbudetsya-iv-mizhnarodnyj-festyval-knyzhkovyj-arsenal.html

Книжковий Арсенал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *